Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Lygaria - ostrov Kréta

Ligaria

Oblíbená písečná pláž Lygaria leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 23 km severozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Lygaria na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného poklidného prázdninového letoviska Lygaria, které se rozprostírá na březích malebné zátoky v severní části Kréty. Zátoka chrání pláž i většinu letoviska před silnými severními větry (tzv. vítr meltemi) a její skalnaté stěny zároveň vytvářejí ideální podmínky pro bohatý podmořský život.

Povrch pláže pokrývá jemný zlatavý písek, místy s oblázky. Pobřeží klesá zpočátku do vody velmi pozvolna, pláž je tak mezi turisty a rodinami s menšími dětmi velmi oblíbená. Moře září čistotou a v letních měsících je i pěkně prohřáté.

Lygaria je organizovaná pláž, vybavená lehátky a slunečníky, včetně zázemí několika blízkých taveren podávajících chutná řecká i mezinárodní jídla. Pláž platí také za centrum zábavy, protože zde najdete širokou nabídku vodních adrenalinových sportů včetně potápění a plachtění. Funguje tu i potápěčská škola.

Pobřeží je v této oblasti velmi členité, tvořené spoustou větších i menších zátok. Západně od Lygarie, hned za kopcem (asi jen 1 km), leží další krásná písečná pláž Agia Pelagia. Typově jsou si tyto pláže velice podobné. Vydáte-li se východním směrem (či spíše jižním - zhruba 10 km), dojdete na pláž Palaiokastro.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám