Greece

Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana - Kréta - Pláže - Nea Chora (Chania)

Pláž Nea Chora (Chania) - ostrov Kréta

Nea Chora (Chania)

Příjemná písčitá pláž Nea Chora (Chania) leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, přímo u krásného historického města Chania. Její vzdálenost je cca 144 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Nea Chora (Chania) na mapě Google maps

Pláž Nea Chora tvoří součást živého a turisticky velmi oblíbeného letoviska Chania a leží západně od jeho centra a přístavu. Město Chania je známé především pro svoji historickou část, která ukrývá jedinečné poklady například z období benátského, tureckého i mínojského. Zároveň je Chania hlavním městem stejnojmenné krétské prefektury a do roku 1972 bylo i hlavním městem ostrova Kréta.

Pláž Nea Chora je pokrytá jemným pískem a velmi pozvolna se svažuje do modrého, křišťálově čistého moře. Prvních pár metrů podmořského dna ale tvoří oblázky, a tak jsou (zvláště pro děti) vhodné boty do vody. Jinak je pláž velmi příjemná pro lenošení i dětské hraní, většinou tu nebývají ani velké vlny. Hlavní část pláže je organizovaná, ale půjdete-li dál na západ, pokračuje pláž v přirozeném rázu a je tu i méně návštěvníků. Ještě dále na západ byste poté došli na pláž Chrysi Akti.

Nea Chora je v mnoha ohledech typická městská pláž - leží v docházkové vzdálenosti od centra letoviska (turisté, kteří nejsou ubytovaní v městě Chania, mohou na pláž dojet autem nebo městskou dopravou), je organizovaná a nabízí velmi dobré turistické služby od lehátek a slunečníků k pronájmu, přes sprchy a hřiště na plážové sporty až po několik stánků s občerstvením, příjemných taveren a kaváren. Pláž Nea Chora ale kromě turistů vyhledávají s oblibou i místní a to díky vyhlášeným rybím tavernám a jejich specialitám. Každé léto se tu koná i tzv. sardinková slavnost s tradiční hudbou, řeckými tanci a samozřejmě rybími pochoutkami.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám