Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Nea Chora (Chania)

Pláž Nea Chora (Chania) - ostrov Kréta

Nea Chora (Chania)

Příjemná písčitá pláž Nea Chora (Chania) leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, přímo u krásného historického města Chania. Její vzdálenost je cca 144 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Nea Chora (Chania) na mapě Google maps

Pláž Nea Chora tvoří součást živého a turisticky velmi oblíbeného letoviska Chania a leží západně od jeho centra a přístavu. Město Chania je známé především pro svoji historickou část, která ukrývá jedinečné poklady například z období benátského, tureckého i mínojského. Zároveň je Chania hlavním městem stejnojmenné krétské prefektury a do roku 1972 bylo i hlavním městem ostrova Kréta.

Pláž Nea Chora je pokrytá jemným pískem a velmi pozvolna se svažuje do modrého, křišťálově čistého moře. Prvních pár metrů podmořského dna ale tvoří oblázky, a tak jsou (zvláště pro děti) vhodné boty do vody. Jinak je pláž velmi příjemná pro lenošení i dětské hraní, většinou tu nebývají ani velké vlny. Hlavní část pláže je organizovaná, ale půjdete-li dál na západ, pokračuje pláž v přirozeném rázu a je tu i méně návštěvníků. Ještě dále na západ byste poté došli na pláž Chrysi Akti.

Nea Chora je v mnoha ohledech typická městská pláž - leží v docházkové vzdálenosti od centra letoviska (turisté, kteří nejsou ubytovaní v městě Chania, mohou na pláž dojet autem nebo městskou dopravou), je organizovaná a nabízí velmi dobré turistické služby od lehátek a slunečníků k pronájmu, přes sprchy a hřiště na plážové sporty až po několik stánků s občerstvením, příjemných taveren a kaváren. Pláž Nea Chora ale kromě turistů vyhledávají s oblibou i místní a to díky vyhlášeným rybím tavernám a jejich specialitám. Každé léto se tu koná i tzv. sardinková slavnost s tradiční hudbou, řeckými tanci a samozřejmě rybími pochoutkami.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Agia Marina

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám