Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Psaromoura

Pláž Psaromoura - ostrov Kréta

Malá písčito-oblázková pláž Psaromoura leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 28 km severozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Psaromoura na mapě Google maps

Pláž Psaromoura se rozkládá v malé zátoce na severu Kréty, pouhých 500 metrů severně od oblíbeného prázdninového letoviska Agia Pelagia. Bude-li tak hlavní pláž Agia Pelagia v letních měsících k nevydržení přeplněna, v krátké pěší vzdálenosti máte další alternativu - menší a klidnější. Pláž Psaromoura je oblíbená zejména mezi místními obyvateli, ale už i turisté začínají objevovat její kouzlo.

Povrch pláže tvoří směs písku a oblázků, které pokračují dál i po mořském dně, a moře tu bývá krásně čisté. Psaromoura patří mezi organizované pláže, návštěvníci tu mají k dispozici lehátka se slunečníky i plážové sprchy. V blízkosti pláže naleznete malé občerstvení, jinak se můžete najíst v některé z nedalekých taveren, kde podávají chutná řecká i mezinárodní jídla.

Zátoka, ve které pláž Psaromoura leží, je už více otevřená než například nedaleké turisticky vyhledávané pláže Agia Pelagia či Ligaria. A i když ji obklopují skalnaté útesy, je více náchylná větrnému počasí a v období silných severních větrů (tzv. meltemi) se tu zvedají větší vlny. Většinou je tu ale moře klidné a dobře prohřáté. Obdobně je na tom také sousední pláž Mononaftis.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Agia Pelagia, Pláž Lygaria, Pláž Mononaftis

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám