Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Psaromoura - ostrov Kréta

Malá písčito-oblázková pláž Psaromoura leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 28 km severozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Psaromoura na mapě Google maps

Pláž Psaromoura se rozkládá v malé zátoce na severu Kréty, pouhých 500 metrů severně od oblíbeného prázdninového letoviska Agia Pelagia. Bude-li tak hlavní pláž Agia Pelagia v letních měsících k nevydržení přeplněna, v krátké pěší vzdálenosti máte další alternativu - menší a klidnější. Pláž Psaromoura je oblíbená zejména mezi místními obyvateli, ale už i turisté začínají objevovat její kouzlo.

Povrch pláže tvoří směs písku a oblázků, které pokračují dál i po mořském dně, a moře tu bývá krásně čisté. Psaromoura patří mezi organizované pláže, návštěvníci tu mají k dispozici lehátka se slunečníky i plážové sprchy. V blízkosti pláže naleznete malé občerstvení, jinak se můžete najíst v některé z nedalekých taveren, kde podávají chutná řecká i mezinárodní jídla.

Zátoka, ve které pláž Psaromoura leží, je už více otevřená než například nedaleké turisticky vyhledávané pláže Agia Pelagia či Ligaria. A i když ji obklopují skalnaté útesy, je více náchylná větrnému počasí a v období silných severních větrů (tzv. meltemi) se tu zvedají větší vlny. Většinou je tu ale moře klidné a dobře prohřáté. Obdobně je na tom také sousední pláž Mononaftis.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám