Pláže na ostrově Kréta

Pláž Rapaniana - ostrov Kréta

Dlouhá a poklidná oblázkovo-písčitá pláž Rapaniana leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 161 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Rapaniana na mapě Google maps

Pláž patří ke stejnojmennému, malému a velmi tichému turistickému letovisku Rapaniana, nacházejícímu se zhruba 22 km západně od regionálního města Chania, v blízkosti vesničky Kolymbari. Pláž Rapaniana tvoří součást dlouhého plážového úseku, který se táhne od letoviska Kolymbari až k městečku Stalos.

Rapaniana je dlouhá a prostorná pláž, jejíž povrch tvoří směs písku a oblázků. Pobřeží se v této oblasti svažuje do vody velmi pozvolna a nádherně čisté a azurově modré moře láká návštěvníky ke koupání. Často tu tak uvidíte rodiny s menšími dětmi nebo páry, užívající si vodní hrátky a relaxaci v mělké vodě u pobřeží s krásným výhledem na holé hory poloostrova Kissamos. Občas s sebou ale silné severní větry přinášejí i větší vlny, což je obecně charakteristický znak pláží u severního pobřeží Kréty. Obdobně jako to, že si zdejší pláže vybírají želvy Caretta caretta ke kladení svých vajíček.

Pláž Rapaniana je vybavená spíše skromně, návštěvníkům je tu k dispozici pouze několik lehátek a slunečníků patřících k blízkému hotelu, dále také přilehlá taverna a plážový bar. Další turistické služby naleznou turisté v samotném letovisku. Pláž je opravdu často hodně tichá a nikdy nebývá přeplněná, ale i tak si mezi místními a turisty našla své příznivce.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kolymbari, Pláž Tavronitis

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám