Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Rapaniana - ostrov Kréta

Dlouhá a poklidná oblázkovo-písčitá pláž Rapaniana leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 161 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Rapaniana na mapě Google maps

Pláž patří ke stejnojmennému, malému a velmi tichému turistickému letovisku Rapaniana, nacházejícímu se zhruba 22 km západně od regionálního města Chania, v blízkosti vesničky Kolymbari. Pláž Rapaniana tvoří součást dlouhého plážového úseku, který se táhne od letoviska Kolymbari až k městečku Stalos.

Rapaniana je dlouhá a prostorná pláž, jejíž povrch tvoří směs písku a oblázků. Pobřeží se v této oblasti svažuje do vody velmi pozvolna a nádherně čisté a azurově modré moře láká návštěvníky ke koupání. Často tu tak uvidíte rodiny s menšími dětmi nebo páry, užívající si vodní hrátky a relaxaci v mělké vodě u pobřeží s krásným výhledem na holé hory poloostrova Kissamos. Občas s sebou ale silné severní větry přinášejí i větší vlny, což je obecně charakteristický znak pláží u severního pobřeží Kréty. Obdobně jako to, že si zdejší pláže vybírají želvy Caretta caretta ke kladení svých vajíček.

Pláž Rapaniana je vybavená spíše skromně, návštěvníkům je tu k dispozici pouze několik lehátek a slunečníků patřících k blízkému hotelu, dále také přilehlá taverna a plážový bar. Další turistické služby naleznou turisté v samotném letovisku. Pláž je opravdu často hodně tichá a nikdy nebývá přeplněná, ale i tak si mezi místními a turisty našla své příznivce.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám