Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Agia Pelagia

Pláž Agia Pelagia - ostrov Kréta

Oblíbená písečná pláž Agia Pelagia leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 23 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Agia Pelagia na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného poklidného prázdninového letoviska Agia Pelagia, které se rozprostírá na březích malebné zátoky v severní části Kréty. Zátoka chrání většinu letoviska i přilehlých pláží před silnými severními větry (tzv. vítr meltemi) a její skalnaté stěny zároveň vytvářejí ideální podmínky pro bohatý podmořský život.

Pláž Agia Pelagia je hlavní a největší pláží zátoky. Pokrývá ji jemný zlatavý písek a pobřeží klesá v této oblasti do vody velmi pozvolna, pláž je tak mezi turisty a rodinami s menšími dětmi velmi oblíbená. Moře je tu čisté a v letních měsících i pěkně prohřáté. Agia Pelagia patří mezi organizované pláže, vybavené lehátky a slunečníky a hned v těsné blízkosti pláže stojí několik taveren podávajících chutná řecká i mezinárodní jídla. Platí také za centrum zábavy, protože zde najdete širokou nabídku vodních adrenalinových sportů včetně potápění a plachtění. Agia Pelagia je jedním z krétských potápěčských center a na hlavní pláži funguje sportovní potápěčský klub (Agia Pelagia Diving Center).

Pobřeží je tu velmi členité a součástí střediska je hned několik pláží včetně malých přírodních plážiček i skrytých zátok. Vydáte-li se od hlavní pláže směrem na západ, dojdete na pláž Filakes (malinkatá a klidná pláž pod hotelem Capsis), pláž Kladissos (menší pláž, kam se lze uchýlit v hlavní turistické sezoně, kdy je centrální pláž přeplněná turisty) nebo pláže Mononaftis a Psaromoura (také bývají prázdnější, ale na rozdíl od ostatních jsou už více vystaveny severním větrům). Naopak východně od hlavní pláže leží pláž Ligaria (pěkná pláž v sousední zátoce, dobře chráněná před větrem) nebo pláž Mades (malá pláž s několik obchůdky, je odtud vidět i velký luxusní hotel Athina Palace).

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Lygaria, Pláž Mononaftis, Pláž Psaromoura

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám