Pláže na ostrově Kréta

Pláž Rethymno - ostrov Kréta

Rethymnon

Rethymno

Krásná písečná pláž Rethymno leží v severní části řeckého ostrova Kréta, v těsné blízkosti stejnojmenného velkoměsta. Od hlavního města Heraklion (Iraklion) je vzdálena cca 81 km západním směrem.

Kréta, Rethymno na mapě Google maps

Pláž Rethymno tvoří součást nádherného historického města Rethymno, které návštěvníky uchvacuje především architektonickými památkami pocházejícími z různých dob jeho pestré historie. Pláž se nachází jen asi 500 metrů východně od centra města, hned vedle benátského přístavu. Jedná se vlastně o západní konec 13 km dlouhé písečné pláže, rozprostírající se v zálivu Rethymno (Rethymnon City Beach) a táhnoucí se daleko na východ až k letovisku Skaleta.

Rethymno je krásná písečná pláž s křišťálově čistou vodou. Pozvolný vstup do vody a příjemná šířka pláže sem lákají také rodiny s dětmi, i když mořská hladina tu bývá často zvlněná, protože záliv Rethymno je hodně ovlivňovaný severními větry (tzv. meltemi). Doporučujeme proto sledovat vyvěšenou vlajku, která svojí barvou informuje o bezpečnosti koupání. Na návštěvníky pláže tu také dohlíží plavčík.

Rethymno Beach je rušná, velmi dobře organizovaná pláž a její návštěvníci tu mají na dosah veškerou vybavenost zdejšího města. Samozřejmostí je plážový servis v podobě lehátek a slunečníků, plážových sprch a stánků s občerstvením. V těsné blízkosti pláže se nachází také několik chutných taveren. A zatoužíte-li po troše adrenalinu, zkuste některý z nabízených vodních sportů (paragliding, vodní lyže, banán apod.).

Záliv Rethymno je důležitým hnízdištěm vzácných mořských želv caretta-caretta (kareta obrovská). Ty v období od května do září vylézají hlavně v noci z moře ven a do písku na pobřeží kladou svá vajíčka. Nedivte se proto, když na pláži narazíte na místa ohraničená dřevěnou trojnožkou nebo provazy. Ochránci přírody takto označují právě želví hnízda, aby je návštěvníci pláže neponičili. Po nějaké době, opět nejčastěji v noci nebo brzy ráno, se z vajíček líhnou malé želvičky a putují zpět do moře.

Významným hnízdištěm želv caretta je také ostrov Zakynthos a především pak jeho záliv Laganas.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám