Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Tavronitis - ostrov Kréta

Klidná, oblázková pláž Tavronitis leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 160 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Tavronitis na mapě Google maps

Pláž Tavronitis patří ke stejnojmennému, turisticky poklidnému prázdninovému letovisku. Středisko Tavronitis se nachází zhruba 20 km západně od regionálního města Chania, v blízkosti letoviska Maleme, a tvoří součást dlouhého plážového úseku, který se táhne od letoviska Kolymbari až k městečku Stalos.

Příjemná a prostorná pláž se rozkládá u ústí řeky Tavronitis, která v létě téměř vysychá a vytváří tu mokřady. Pláž Tavronitis pokrývají menší oblázky a pobřeží se v této oblasti svažuje do vody velmi pozvolna. Azurové moře svítí do dálky a láká návštěvníky ke koupání. Často tu tak uvidíte rodiny s menšími dětmi nebo páry, užívající si vodní hrátky a relaxaci v mělké vodě u pobřeží s krásným výhledem na holé hory poloostrova Kissamos. Občas s sebou ale silné severní větry přinášejí i větší vlny. V takových dnech doporučujeme plavat dál od pobřeží jen dobrým plavcům.

Pláž Tavronitis je vybavená spíše skromně, návštěvníkům je tu k dispozici pouze několik lehátek a slunečníků, dále také přilehlá taverna a plážový bar. Další turistické služby naleznou turisté v samotném letovisku. Pláž je opravdu často hodně tichá a nikdy nebývá přeplněná, ale i tak si mezi místními a turisty našla své příznivce. Její malebnost dokreslují malé tamaryškové stromy rostoucí podél pláže a poskytující návštěvníkům příjemný stín.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám