Pláže na ostrově Kréta

Pláž Kolymbari - ostrov Kréta

Kolymvari, Kolimbari

Příjemná a poklidná oblázkovo-písčitá pláž Kolymbari leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, nejzápadněji z pláží v dlouhém Chanijském zálivu. Její vzdálenost je cca 163 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Kolymbari na mapě Google maps

Pláž patří ke stejnojmennému, turisticky klidnému letovisku Kolymbari, nacházejícímu se zhruba 24 km západně od regionálního města Chania. Pláž Kolymbari tvoří součást dlouhého plážového úseku, který se odtud táhne směrem na východ až k letovisku Stalos, resp. až k samému regionálnímu městu Chania. Kolymbari leží přímo u paty poloostrova Rodopou.

Kolymbari je dlouhá a prostorná pláž, jejíž povrch tvoří směs písku a oblázků (písek je na pláži také uměle a pravidelně doplňován, aby pláž nezanikla). Pobřeží se v této oblasti svažuje do vody velmi pozvolna a nádherně čisté a azurově modré moře láká návštěvníky ke koupání. Pláž je pravidelně oceňována modrou vlajkou EU. Doporučujeme mít s sebou ale boty do vody, protože na některých místech se pod mořskou hladinou ukrývají i větší a ostřejší kameny.

Pláž Kolymbari je částečně organizovaná, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky včetně sportovního centra, plážového baru a několika blízkých taveren. Budete-li tu, zajděte si na jídlo do některé z místních rybích taveren, které připravují pokrmy z čerstvých úlovků zdejších rybářů a které jsou vyhlášené v širokém okolí. Další turistické služby naleznou turisté v samotném letovisku.

Pláž je opravdu často spíše tichá a nikdy nebývá přeplněná, ale i tak si mezi místními a turisty našla své příznivce. A zatoužíte-li po opravdovém klidu a soukromí, vydejte se na západ za malý rybářský přístav, kde narazíte na krásné skalnaté pobřeží s malými zátokami. V jejich blízkosti stojí také známý klášter Gonia (Moni Odigitrias). Občas s sebou ale silné severní větry přinášejí i větší vlny, což je obecně charakteristický znak pláží u severního pobřeží Kréty.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Rapaniana, Pláž Tavronitis

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám