Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Aghios Isidoros

Aghios Isidoros - ostrov Rhodos

Aghios Isidoros

Malá vnitrozemská vesnička Aghios Isidoros se rozkládá ve střední části řeckého ostrova Rhodos na úpatí hory Attavyros, cca 64 km jihozápadně od hlavního města. Vesnička je známá výrobou místních kvalitních produktů.

Rhodos, Aghios Isidoros na mapě Google maps

Aghios Isidoros se nachází ve vnitrozemí ostrova Rhodos, mezi dalšími menšími vesničkami Siana, Istrios a Laerma. Vesnice leží na východních svazích hory Attavyros, nejvyšší hory ostrova Rhodos (1215 m n. m.). Z vesničky Aghios Isidoros, která je zhruba ve výšce 532 m n. m., vede stezka na vrchol Mt. Attavyros a pěší nadšenci cestu nahoru zvládají v čase asi 2 hodin.

Aghios Isidoros je malá a klidná vesnička, jejíž obyvatelé se zaměřují na výrobu místních, velmi kvalitních produktů. Známá je především pro výrobu místního vína a vinného destilátu Souma (který někteří připodobňují k tradičnímu řeckému nápoji ouzo), odvézt si odtud ale můžete i kvalitní olivový olej a přírodní med od zdejších včelařů.

Centrum vesničky tvoří malé náměstí s několika obchody, tavernami a kavárnami. Symbolem obce je také krásný kostel Agios Isidoros, uvnitř vyzdobený unikátními freskami.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Embonas, Istrios, Laerma, Profilia, Siana

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám