Letoviska ostrova Rhodos

Kritika - ostrov Rhodos

Malá, přímořská vesnice Kritika leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 3 km východně od hlavního města.

Rhodos, Kritika na mapě Google maps

Kritika je malá, tradiční řecká vesnička, která se nachází přímo u pobřeží ostrova, mezi moderním hotelovým letoviskem Ixia a hlavním městem Rhodos. Často je vesnička Kritika již brána jako předměstí hlavního města Rhodos, a někdy proto není ani řazena mezi samostatná rhodská turistická letoviska.

Vesnicí prochází hlavní silnice, která vede z města Rhodos dál na jih podél západního pobřeží ostrova Rhodos. Obec Kritika vytváří vlastně takový pruh zástavby kolem této silnice.

Vesnička Kritika je i přes blízkost hlavního města stále klidná, žije tu necelých 200 obyvatel, kteří se věnují tradičním řemeslům a cestovnímu ruchu. Kromě malých rodinných domků místních obyvatel tvoří vesnici také několik kaváren a taveren a vyrostlo zde i několik menších ubytovacích kapacit pro turisty. V jižní části letoviska stojí jeden větší hotel, jinak se jedná spíše o menší vilky či jednotlivé apartmány.

K letovisku přiléhá stejnojmenná pláž Kritika. Pláž Kritika je dlouhá, z většiny ponechána čistě přírodní a veřejná, pokrytá směsí písku a oblázků. Organizovaná část pláže s lehátky a slunečníky se nachází v jižní části pláže před místním hotelem.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Ixia, Rhodos (město), Trianta

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám