Letoviska ostrova Rhodos

Trianta - ostrov Rhodos

Trianta

Turisticky oblíbené přímořské letovisko Trianta (nazývané též Ialyssos) leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 7 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Trianta na mapě Google maps

Prázdninové středisko Trianta (či Triánda) je známé spíše pod názvem Ialyssos a patří k nejoblíbenějším turistickým resortům na západním pobřeží ostrova. Návštěvníci letoviska se mohou ubytovat jak ve velkých a luxusních hotelových komplexech, tak i v menších rodinných vilkách a apartmánech, které nabízejí klid a soukromí v jejich zahradách. Letovisko má přímý přístup k pláži, zdejší dlouhá oblázková pláž Ialyssos je díky dobrým povětrnostním podmínkám oblíbená zejména mezi windsurfaři a kitesurfaři.

Trianta (Ialyssos) společně s městy Kamiros a Lindos byly třemi nejvýznamnějšími městskými státy ostrova Rhodos v dobách antického Řecka. V roce 408 př. n. l. se tato města spojila a vytvořila jedno hlavní město – město Rhodos. V oblasti, na přilehlém kopci Filerimos, se nachází jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na ostrově.

Více informací naleznete v článku Letovisko Ialyssos.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Ialyssos, Ixia, Kremasti, Kritika, Pastida, Rhodos (město)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám