Letoviska ostrova Zakynthos

Kipseli - ostrov Zakynthos

Kipseli

Malá vesnice Kipseli se rozprostírá na kopci nedaleko východního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, obklopená olivovými háji, vinicemi, sady a malými políčky. Kipseli se nachází cca 11 km severozápadně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Kipseli na mapě Google maps

Turistické letovisko Kipseli (Kypseli)

Malá vesnička Kipseli (či Kypseli) je zasazena do velmi malebné a uklidňující krajiny plné olivovníků, vinné révy i ovocných stromů. Ovoce a zeleninu zde vypěstované vyvážejí obyvatelé Kipseli i do ostatních letovisek na ostrově. Místní se věnují zejména zemědělství, vesnička si žije svým poklidným řeckým způsobem života a cestovní ruch je tu spíše okrajovou činností. Turisté v obci naleznou několik apartmánů k pronájmu a směrem k pobřeží i několik málo taveren.

Obec Kipseli se nachází ve vnitrozemí ostrova Zakynthos, cca 3 až 4 km od východního pobřeží. Typově je velmi podobná sousední vesničce a letovisku Tragaki. Vesnice leží v klidné části ostrova mimo hlavní prázdninová střediska. Nejbližšími rušnějšími letovisky jsou letovisko Tsilivi (cca 5 km), letovisko Alykanas (cca 7 km) a poté hlavní město Zakynthos, krásné přístavní město s historickými památkami i s možností zábavy (cca 11 km).

Z pohledu turistického ruchu se jako letovisko Kipseli označuje mnohem větší oblast než jen samotná vesnička Kipseli, a to oblast od vesnice až k pobřeží ostrova. Většina vilek a apartmánů s označením "letovisko Kipseli" stojí blíže k moři, kde je turistický ruch větší vč. několika taveren.

Blízké pláže a tipy na výlety

Letovisko Kipseli, v jeho širším pojetí včetně vilek a taveren u pobřeží, disponuje stejnojmennou pláží Kipseli. Někteří místní tuto část pláže nazývají Kipseli, jiní dávají přednost označení pláž Drosia. Jedná se o úzký pruh převážně oblázkového pobřeží, v některých částech je pláž vybavena i lehátky a slunečníky a nalezneme tu i místa s krásně jemným pískem. Pláž Kipseli / Drosia je klidná a omývá ji azurově čisté Jónské moře.

Letovisko Kipseli se nachází v oblasti spíše menších a klidnějších pláží, nedaleko leží například příjemná písčitá pláž Amboula nebo krásná písčito-oblázková pláž Ammoudi. Větší a rušnějsí pláže Alykes a Alykanas nalezneme cca 7 km severozápadním směrem.

Zelená a kopcovitá krajina v okolí vesničky Kipseli vybízí k romantickým procházkám i vyjižďkám na kole. Ve vesnici stojí starý řecký pravoslavný kostel Agia Paraskevi, který návštěvníkům otevírá nejen svůj interiér, ale také nádherný výhled do okolní krajiny.

Milovníci vodních radovánek mohou vyrazit hned do dvou blízkých vodních parků. Na okraji letoviska Tsilivi leží Tsilivi Water Park s mnoha tobogány, skluzavkami a nejrůznějšími vodními herními prvky pro děti i dospělé. Větší vodní park Zante Water Village se nachází u vesničky Sarakinado (cca 6,5 km) a je velmi oblíbený.

Pro koho je středisko Kipseli vhodné

Kipseli je velmi klidné až ospalé letovisko vhodné jako únik od každodenního stresu a ruchu velkoměst. Může být ideální volbou pro turisty, kteří chtěji během své dovolené zejména odpočívat a relaxovat pobytem v tichu a uklidňující přírodě. Okolní příroda kolem Kipseli láká k procházkám mezi vinicemi, olivovými háji a ovocnými sady, ale i cykloturistice. Pobřeží je v docházkové vzdálenosti a pláže v této oblasti jsou klidné a moře křišťálově čisté.

Turistická vybavenost letoviska Kipseli je hodně omezená, u pobřeží funguje několik taveren, ale za většími nákupy, restauracemi a bary doporučujeme dojet např. do blízkého turistického střediska Tsilivi nebo do hlavního města Zante.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Drosia, Gerakari, Tragaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám