Letoviska ostrova Zakynthos

Tragaki - ostrov Zakynthos

Tragaki

Malá vesnice Tragaki se rozkládá ve východní části ostrova Zakynthos, uprostřed vinic, ovocných sadů a olivovníků. Nachází se ve vnitrozemí ostrova, cca 3 km od východního pobřeží a cca 10 km severozápadně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Tragaki na mapě Google maps

Turistické letovisko Tragaki

Vesnička Tragaki je obklopena krásnou přirodou a kopcovitou krajinou a stále se jí daří udržovat si svůj původní ráz. V obci žije asi 600 obyvatel, kteří se zabývají převážně zemědělstvím. Turistický ruch se tu rozvíjí velmi pozvolna, turistům jsou tu k dispozici taverny, z nichž některé jsou vyhlášené svými výbornými mořskými specialitami, a také bary. Z hlediska ubytovacích kapacit převažují v Tragaki spíše menší vilky, studia a apartmány a směrem k pobřeží stojí také několik pěkných hotelů.

Letovisko Tragaki leží ve vnitrozemí ostrova, v klidné části mimo hlavní prázdninová střediska. Nejbližšími rušnějšími letovisky jsou letovisko Tsilivi (cca 4 km), letovisko Alykanas (cca 8 km) a poté hlavní město Zakynthos, krásné přístavní město s historickými památkami i s možností zábavy (cca 9 km).

Blízké pláže a tipy na výlety

Letovisko Tragaki je od moře vzdáleno asi 3 až 4 km a k nejbližším plážím patří např. pláž Bouka, velmi poklidná pláž, kterou si návštěvníci oblíbili především díky křištálově čisté vodě a jemnému písku. V blízkém okolí se rozprostírají i další menší a příjemné pláže jako např. pláž Planos, Gaidaros nebo Drosia. Pokud byste chtěli navštívit rušnější pláž s výborným servisem a nabídkou vodních sportů, doporučujeme nedalekou pláž Tsilivi.

Okolní příroda vesničky láká turisty zejména k procházkám a cyklistice a část turistů jezdí do Tragaki i kvůli kempům, které se tu nacházejí (mezi nejznámější patří Zante nebo Paradise). Za návštěvu stojí nedaleký klášter Panny Marie, jejíž ikona byla podle místní legendy nalezena v jedné z blízkých jeskyní.

Milovníci vodních radovánek mohou vyrazit hned do dvou blízkých vodních parků. Na okraji letoviska Tsilivi (cca 3,5 km od Tragaki) leží Tsilivi Water Park s mnoha tobogány, skluzavkami a nejrůznějšími vodními herními prvky pro děti i dospělé. Větší vodní park Zante Water Village se nachází u vesničky Sarakinado (cca 6,5 km) a je velmi oblíbený.

Pro koho je středisko Tragaki vhodné

Tragaki je malé a velmi klidné turistické středisko, ideální pro ty, kteří si chtějí během své dovolené odpočinout od ruchu velkoměsta a přeplněných prázdninových resortů. Pro relaxaci se hodí zejména příroda kolem Tragaki, lákající k cyklistice i pěší turistice. Okolní vinice, olivové háje a ovocné sady působí velmi uklidňujícím dojmem.

Základní turistické zázemí v podobě taveren, obchůdků a barů je v Tragaki návštěvníkům k dispozici, za většími nákupy a rušnějším nočním životem doporučujeme vyjet do nedalekého turistického letoviska Tsilivi.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Drosia, Gerakari, Kipseli, Tsilivi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám