Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Tragaki - ostrov Zakynthos

Letovisko Tragaki tvoří stejnojmenná vesnice ležící ve východní části ostrova Zakynthos, uprostřed vinic, ovocných sadů a olivovníků, obklopena krásnou přirodou a kopcovitou krajinou. Nachází se ve vnitrozemí, cca 3 km od pobřeží a cca 10 km severozápadně od hlavního města.

Zakynthos, Tragaki na mapě Google maps

Vesnice Tragaki

Vesnice si udržuje svůj původní ráz, žije zde asi 600 obyvatel, kteří se zabývají převážně zemědělstvím. Turistům jsou tu k dispozici taverny, kde nabízí mořské speciality, a také bary. Blíže k moři leží i několik hotelů.

Pláže a tipy na výlety

Letovisko je od moře vzdáleno asi 4 km, nejblíže se nachází pláž Bouka, kterou si návštěvníci oblíbili především kvůli křištálově čisté vodě a jemnému písku. Další pláže v okolí jsou například Planos, Kato, Tsilivi nebo Drosia. Okolní příroda láká k procházkám a cyklistice a lidé jezdí do Tragaki i kvůli kempům, které se tu nacházejí (mezi nejznámější patří Zante nebo Paradise).

Za návštěvu stojí nedaleký klášter Panny Marie, jejíž ikona byla podle místní legendy nalezena v jedné z jeskyní v okolí. Nebližší rušnější letovisko je cca 3 km vzdálené Tsilivi. Mezi Tragaki a Tsilivi funguje pravidelná autobusová doprava.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Alykanas (Alikanás), Amoudi, Bochali, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám