Letoviska ostrova Rhodos

Arnitha - ostrov Rhodos

Arnitha

Arnitha je malá vesnička skrytá mezi kopci v jihozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 80 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Arnitha na mapě Google maps

Ospalá, ale příjemná vesnička s malými bílými domky se nachází na odbočce ze silnice vedoucí z letoviska Gennadi do vesnice Apolakkia. Při vstupu do vesničky si všimněte přírodního pramenu „Kato Vrisi“.

Na konci vesničky Arnitha, tam, kde už pokračují jen kopce a skály, stojí kaple sv. Mikuláše ze 13. století. Z tohoto místa se vám naskytne krásný výhled na moře i na hory Mesanagros. Symbolem vesničky je klášter sv. Jiří, patrona obce. Klášter pochází z 19. století a je vystavěn v klasickém dodekanéském stylu církevních staveb.

Nedaleko odtud se nachází nádherný klášter Skiadenis, ke kterému se dá z vesničky Arnitha dojít i pěšky. Celkově je tato oblast ideální pro středně těžké a velmi zajímavé pěší túry hornatým terénem.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Apolakkia, Istrios, Mesanagros, Profilia, Vati

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám