Letoviska ostrova Rhodos

Damatria - ostrov Rhodos

Damatria

Malá vnitrozemská vesnička Damatria leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 18 km jihozápadně od hlavního města. Damatria patří k nejstarším vesnicím na ostrově Rhodos.

Rhodos, Damatria na mapě Google maps

Damatria je historicky velmi významná vesnice, neboť se předpokládá, že se jedná o jedinou vesnici na Rhodosu, jejíž stáří sahá až do dórského období v 11. století př. n. l. Archeologické výzkumy prováděné v okolí potvrdily, že oblast současné Damatrie a jejího blízkého okolí je trvale osídlena již více než 3 000 let. Podle historiků bylo toto starobylé osídlení pojmenováno podle chrámu bohyně Demétér, který tu kdysi stával.

Obec Damatria se nachází u severozápadního pobřeží ostrova Rhodos, nedaleko přímořských letovisek Theologos a Paradisi a v blízkosti mezinárodního letiště Diagoras. A třebaže je Damatria malá vesnička (v současnosti v ní žije zhruba 500 obyvatel), místní obyvatelé se tu rádi potkávají a společně se baví. Hlavní ruch se odehrává na náměstí, které je uspořádáno kolem obrovského a starého dubu, nalezneme tu také několik taveren a kaváren. Damatria je velmi úrodná oblast a většina obyvatel se věnuje zemědělství.

Z pohledu turistického ruchu do vesničky příliš mnoho návštěvníků nejezdí, turisté tudy často pouze projíždějí, když například přejíždějí z jeho pobřeží ostrova na druhé. Ale když budete mít chvíli, stojí za to se krásnou vesničkou Damatria alespoň projít. V okolí vesničky totiž vyvěrá hned několik přírodních pramenů a atmosféru tohoto místa dotváří také spousta starověkých ruin a nejrůznějších starobylých pozůstatků. Z novodobé historie můžeme zmínit také např. zdejší památník druhé světové války, který je odkazem na toto období, kdy obec fungovala jako ústředí italské armády.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Kremasti, Maritsa, Paradisi (Paradeisi), Pastida, Theologos (Tholos)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám