Letoviska ostrova Rhodos

Maritsa - ostrov Rhodos

Maritsa

Tradiční řecká vesnice Maritsa leží v severní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 17 km jihozápadně od hlavního města. Maritsa je malá, ale poměrně živá vesnička.

Rhodos, Maritsa na mapě Google maps

Obec Maritsa se rozkládá na úpatí hory Koumouli, ve vnitrozemí ostrova mezi vesničkou Psinthos a prázdninovým letoviskem Kremasti. Svůj název obec získala pravděpodobně od italského důstojníka jménem Maritzas, který měl nad vesnicí kontrolu po dobu italské nadvlády. Dnes v ní žije asi 1 800 obyvatel.

Srdcem vesničky je náměstí s oblíbenou tavernou Masasoura, která připravuje všechny druhy meze. A třebaže je Maritsa menší a vnitrozemská vesnice, je známá svým bujarým nočním životem. Kavárny a taverny bývají i po setmění plné lidí, mladí se později večer přesouvají do barů a jezdí na svých motorkách tam a zpět.

Vesnička Maritsa se nachází v krásném prostředí okolní hornaté a zalesněné krajiny, kterou vedou také pěší stezky (pro opravdové milovníky túr můžeme nabídnout například stezku na sousední Psinthos, která představuje zhruba 3hodinové stoupání nádherným terénem). V blízkosti vesnice stojí dva krásné kostely – kostel Agios Georgios postavený v 15. století a kostel Agios Nikolaos s nástěnnými malbami z 15. století. K těm je to jen krátká a příjemná procházka.

Místní zajímavostí je, že nedaleko od vesnice na starém mezinárodním letišti (Aerolimenas) se konávají závody automobilů a motocyklů a probíhají tu také přehlídky modelů letadel.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Damatria, Pastida

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám