Letoviska ostrova Rhodos

Mesanagros - ostrov Rhodos

Mesanagros

Tradiční horská vesnička Mesanagros leží v jižní části řeckého ostrova Rhodos, cca 83 km od hlavního města. Vesnička i její okolí působí velmi opuštěným dojmem.

Rhodos, Mesanagros na mapě Google maps

Vesnice Mesanagros

Mesanagros je malinká vesnice ukrytá v hornaté krajině na jihu ostrova Rhodos, asi 8 km severo-západně od klidného přímořského letoviska Lachania. Historicky je Mesanagros velmi stará vesnička, která díky své poloze přežila mnoho pirátských nájezdů.

Vesničku tvoří úzké uličky, tradiční vesnické domky (některé už dlouho opuštěné a zchátralé) a pěkné náměstíčko s jedinou místní kavárnou (Kafenion O Mike). Symbolem obce je chrám Kimissis Theotokou (Nanebevzetí Panny Marie) ze 13. století, zajímavý mimo jiné tím, že byl postaven na místě mnohem starší raně křesťanské baziliky z 6. století. Chrám je společně s okolním nalezištěm oplocen, ale budete-li se chtít podívat dovnitř, klíč vám ráda zapůjčí majitelka místní kavárny. Ve vesnici se také nachází mladší kostel Mesanagros se zvonicí.

Mesanagros a blízké okolí

Okolí Mesanagros je velmi bohaté na pozůstatky nejrůznějších raně křesťanských kostelů a klášterů. Před vjezdem do vesnice stojí kostel St. Irene Chrysovalantou a zajímavý je např. také klášter sv. Tomáše (byzantský klášter ze 14. století postavený na ruinách staršího křesťanského kláštera). Zhruba 5 km západně od vesnice stojí nádherný a udržovaný klášter Madony ze Skiadeni, který je i v současnosti obýván mnichy a ve kterém můžete vidět stříbrnou ikonu Panny Marie.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Arnitha, Lachania

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám