Letoviska ostrova Kréta

Hlavní strana -Kréta -Letoviska -Pigianos Kampos

Pigianos Kampos - ostrov Kréta

Pigianos Kambos

Malé a klidné přímořské letovisko Pigianos Kampos leží v severní části řeckého ostrova Kréta, jen pár kilometrů od okouzlujícího města Rethymno. Jeho vzdálenost je cca 72 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Pigianos Kampos na mapě Google maps

Letovisko Pigianos Kampos

Menší, tichá vesnice Pigianos Kambos se nachází asi 8 km východně od hlavního regionálního města Rethymno a tvoří součást jeho dlouhého předměstí, označovaného jako "East Rethymnon". Název vesnice v řečtině znamená "rovina Pigi (Pigianos)", což krásně charakterizuje zdejší oblast posetou malými a úrodnými políčky místních obyvatel.

Pigianos Kampos je méně turisticky rozvinuté než sousední letovisko Adelianos Kampos, ale i zde najdeme několik větších hotelů či jednotlivých apartmánů a různých možností stravování, zábavy i nakupování.

Letoviskem prochází severokrétská dálnice spojující města Rethymno a Heraklion, a tak není problém vypůjčit si auto a vydat se na výlet do blízkého i vzdálenějšího okolí. Z vesnice Pigianos Kampos odjíždějí také pravidelné autobusové linky do města Rethymno i do sousedních letovisek Adelianos Kampos, Skaleta, Stavromenos ad.

Pláž Pigianos Kampos ("Pigi Beach") a mořské želvy kareta

Klidná, dlouhá písčitá pláž Pigianos Kambos (mezi místními známá jako "Pigi Beach") leží zhruba uprostřed místního otevřeného zálivu Rethymno, a tak stejně jako okolní pláže bývá vystavena silnějším větrům a mořská hladina bývá v této oblasti zvlněná. Pobřeží ale klesá do vody pozvolna a moře září svojí čistotou.

Mezi Pigianos Kampos a sousední pláží Sfakaki je mořské pobřeží tvořeno hned několika skalnatými zátokami, které bývají oblíbeným místem vyznavačů šnorchlování.

Pigianos Kampos není tak hlučná jako ostatní pláže v regionu, je částečně organizovaná a přímo na pláži funguje plážový bar. Příjemnou atmosféru tohoto místa pomáhá dotvářet i několik menších stromů, které návštěvníkům pláže poskytují žádaný stín. Místa s lehátky a slunečníky přiléhají k větším hotelům a budete-li mít chuť něco sníst, v těsné blízkosti pláže se nachází hned několik chutných taveren a menších restaurací.

Místní zajímavostí jsou mořské želvy karety obrovské, které v období od května do září vylézají především v noci z moře a do písku na pláži kladou svá vajíčka. Z vajíček se poté líhnou malé želvičky a putují zpět do moře. Karety jsou ohroženým a chráněných druhem, a proto na zdejších pláží pracují ochránci přírody, kteří označí želví hnízda, a tím dávají turistům najevo, aby byli v jejich okolí opatrní a obezřetní.

(Hlavním hnízdištěm těchto ohrožených želv je řecký ostrov Zakynthos - více se o nich tak dozvíte zde - želví ostrov.)

Pro koho je středisko vhodné?

Turisticky přívětivé středisko Pigianos Kampos řadíme stále mezi klidnější a tišší místa, žádný bujarý noční život tu nečekejte. Na druhou stranu disponuje letovisko dobrým turistickým zázemím i nádhernou písečnou pláží, které z tohoto místa dělají ideální destinaci pro rodinnou či romantickou dovolenou.

Díky dobré dopravní dostupnosti se lze snadno dostat do některého z větších letovisek a vychutnat si tamní historické památky, zábavu či větší nákupy.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Adelianos Kampos, Missiria, Sfakaki, Skaleta

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám