Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Paradisi (Paradeisi)

Paradisi (Paradeisi) - ostrov Rhodos

Paradisi (Paradeisi)

Přímořské letovisko Paradisi leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, v těsné blízkosti mezinárodního letiště Diagoras. Letovisko je od hlavního města Rhodos vzdáleno cca 14 km jihozápadním směrem.

Rhodos, Paradisi (Paradeisi) na mapě Google maps

Historie vesnice Paradisi

Oblast byla osídlena v dobách johanitských rytířů, kteří zde vybudovali hrad na ochranu před pirátskými nájezdy. Kolem středověkého hradu poté začala vyrůstat jednotlivá obydlí a vznikla malá vesnička. Své jméno ale vesnice získala později, a to, když sem Arabové přivezli exotické květiny a vysadili je na pahorcích kolem. Místu se začalo říkat „ráj“ a odtud získalo název Paradisi.

Během italské okupace byla vesnice přejmenována na Villanova, ale pouze dočasně, protože když Řekové získali zpět své postavení, vrátili vesničce její název Paradisi. V současnosti má obec zhruba 2 600 obyvatel, v letních měsících však tento počet narůstá o velké množství turistů.

Více o historii celého ostrova naleznete zde Historie ostrova Rhodos.

Turistické letovisko Paradisi (Paradeisi)

Vesnice Paradisi (či Paradeisi) se nachází u severozápadního pobřeží ostrova Rhodos, přímo u rhodského mezinárodního letiště Diagoras. Paradisi tvoří středně velké přímořské turistické letovisko s množstvím taveren, obchůdků i ubytovacích kapacit. Hlavní ruch letoviska se odehrává na místním náměstí, kde se nachází i většina taveren a turistických služeb. Stará zástavba se střídá s modernějšími vilami i malými hotely a turisté se tu mohou těšit na denní i noční zábavu.

Součástí letoviska je také částečně organizovaná, písčito-oblázková pláž Paradisi s většími vlnami a s krásným výhledem na západ slunce.

Letovisko Paradisi je rušné i z pohledu dopravy, protože jím prochází hlavní silnice směřující z hlavního města Rhodos k letišti Diagoras a dále na jih ostrova. Autobusová doprava je tu častá a spolehlivá. Samostatnou kapitolou je pak blízkost letiště, protože v hlavní letní sezoně je letecká doprava na ostrově Rhodos velmi vytížená a pro někoho může být zvuk přistávajících a odlétajících letadel nepříjemný a rušivý.

Společenské slavnosti

Nevšedním zážitkem jsou pro návštěvníky vesničky „jahodové slavnosti“, které se tu konají každoročně vždy první květnovou neděli. Hlavním tématem jsou samozřejmě jahody a různé jahodové pochutiny a výrobky, vše doprovázené tancem a hudbou.

Ve vesnici a v jejím blízkém okolí stojí několik pěkných byzantských kostelů. Místní obyvatelé také každý rok 17. července slaví svátek sv. Mariny.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Damatria, Kremasti, Theologos (Tholos)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám