Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Pastida - ostrov Rhodos

Pastida

Vesnice Pastida, která v nabídkách cestovních kanceláří vystupuje jako letovisko Pastida, patří k západnímu pobřeží ostrova Rhodos, nachází se ale mírně v jeho vnitrozemí. Městečko leží ve stínu hory Filerimos, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na ostrově. Vzdálenost od hlavního města Rhodos je přibližně 15 km.

Rhodos, Pastida na mapě Google maps

Letovisko Pastida - jeho poloha a zázemí

Letovisko těžko charakterizovat buď jako tradiční, či jako moderní. Z každého má něco. Najdete zde tradiční rhodské domečky spojené jeden s druhým pouze obyčejnou zdí a s otevřenými nádvořími. Úzké uličky poskytují soukromí od automobilů, protože většinou z nich se dá projet pouze na kole nebo na motocyklu. Na druhou stranu, o zábavu ve dne i v noci se vám postará řada barů, kaváren a taveren.

Městečko Pastida není typickým řeckým prázdninovým letoviskem s velkými hotely, zlatavými plážemi a rušným nočním životem. K ubytování zde slouží několik penzionů a místo výhledu na moře se můžete kochat vnitrozemským rhodským pohořím, okolními olivovými háji a citrusovými stromy. Svoji klientelu si ale také najde.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Ialyssos, Kremasti, Maritsa, Trianta

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám