Letoviska ostrova Rhodos

Salakos - ostrov Rhodos

Salakos

Krásná malá vesnička Salakos se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos na úpatí hory Profitis Ilias, cca 38 km jihozápadně od hlavního města. Vesničku obklopuje čistá příroda i silné tradice.

Rhodos, Salakos na mapě Google maps

Vesnička Salakos se nachází na úpatí hory Profitis Ilias (proroka Eliáše) asi 7 km od severozápadního pobřeží směrem do vnitrozemí ostrova Rhodos. V obci žije zhruba 600 obyvatel, kteří se věnují převážně zemědělství, chovu dobytka a také cestovnímu ruchu. Velký význam mají pro místní obyvatele jejich tradice a zvyky.

V minulosti byla vesnice Salakos vyhlášená díky ruční výrobě dřevěných židlí, z nichž každá byla zvlášť ručně vyřezávaná. I dnes si tu lze nechat tyto židle vyřezat, i když jejich výroba je již spíše symbolická. Místní obyvatelé těží především ze zdejší čisté a bohaté přírody, okolí obce je plné olivovníků a vinné révy a vyvěrá tu také přírodní pramen Nymph. Salakos je dnes známé především díky jemným vlašským ořechům, které tu rostou.

Zdejší přírodní pramen nese jméno mytologického božstva Nymph, které mělo v minulosti pramen chránit. Stejně se jmenuje i jediný turistický hotel v obci, návštěvníkům také poslouží několik taveren a kaváren. Krásné je zdejší malé, kamenné a stinné náměstí s fíkovníky a s vyvěrající pramenitou vodou.

Nejbližší pláží je pěkná, organizovaná, písčito-oblázková pláž Kamiros. Nedaleko od pláže (asi 2 km směrem do vnitrozemí) se nachází významné archeologické naleziště Kamiros, které odhaluje pozůstatky antického města Kamiros, které v období 6. až 5. století př. n. l. patřilo k nejmocnějším městům ostrova Rhodos.

I vesnička Salakos je archeologicky významným místem, neboť se tu nalezlo několik pozůstatků již z dob helénismu a poté také několik kostelů z byzantského období.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Apollona, Kalavarda

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám