Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Pilonas (Pylona)

Pilonas (Pylona) - ostrov Rhodos

Pilonas (Pylona)

Malebná vesnička Pilonas leží u východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, nedaleko známého letoviska Lindos. Najdeme ji zhruba 46 km jižně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Pilonas (Pylona) na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Pilonas

Vesnice Pilonas (nebo také Pylona) je opravdu velmi klidné místo, většina místních obyvatel se věnuje zemědělství a částečně i turistickému ruchu, když ve vesničce provozují taverny, obchůdky a nabízejí k pronájmu menší ubytovací kapacity.

Vesnička má hned dvě krásné dominanty - dva nádherné řecké pravoslavné kostely sv. Gerasima a sv. Jiřího.

Pylona - nejbližší pláže a tipy na blízké výlety

Pilonas neleží přímo na pobřeží, ale asi 2,5 km směrem do vnitrozemí.

Pobřeží a pláže tak nejsou daleko a navíc je z čeho vybírat – nejblíže leží příjemná a dobře vybavená písčito-oblázková pláž Vlicha a opravdu dlouhá a klidná písčito-oblázková pláž Kalathos.

Turisté z vesničky Pilonas si však jistě nenechají ujít návštěvu nedalekého turistického střediska Lindos včetně antické akropole vypínající se na vrcholu zdejšího kopce i jeho krásných pláží Lindos, Pallas či zátoky sv. Pavla.

Pro koho je středisko Pilonas vhodné?

Co můžete očekávat od vesničky Pilonas? Především klidné a tiché prostředí a milé obyvatele. K ubytování turistů tu slouží jednotlivé pokoje k pronájmu nebo menší rodinné penziony a vilky a ve vesnici naleznete pouze základní turistické služby, za většími nákupy a rušnější zábavou si budete muset zajet do větších turistických letovisek na pobřeží.

Nicméně, z hlediska cestování leží Pilonas na výborném místě, zhruba uprostřed východního pobřeží ostrova Rhodos a na hlavní silnici spojující sever a jih ostrova. Každý den se tak můžete vydat jiným směrem a postupně poznat největší krásy celého ostrova. Do hlavního města Rhodos, které leží až na severním výběžku, dojedete do hodinky.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Kalathos, Lardos, Lindos, Pefki (Pefkos)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám