Letoviska ostrova Kréta

Rapaniana - ostrov Kréta

Malinké a velmi klidné turistické středisko Rapaniana se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 161 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Vesnice náleží k prefektuře Chania.

Kréta, Rapaniana na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Rapaniana

Přímořská vesnička Rapaniana leží zhruba 22 km západně od regionálního města Chania, nedaleko oblíbeného turistického letoviska Kolymbari. Vesnička Rapaniana je zasazena do malebného a tichého prostředí, u pobřeží jí lemuje krásná písčito-oblázková pláž a naopak směrem do vnitrozemí ji dominují Bílé hory (Lefka Ori). Poznávacím znakem obce Rapaniana je pěkný, žlutě namalovaný kostelík.

Rapaniana je opravdu malé prázdninové letovisko, najdeme tu několik menších hotelů a rodinných apartmánů, v jejichž blízkosti fungují tradiční řecké taverny, restaurace, kavárny a bary. K dispozici je tu turistům také několik obchůdků, lékárna, pošta nebo půjčovna automobilů. Jinak je ale vesnice poklidná a bujarý noční život tu nečekejte. Milovníci noční zábavy tak musí vyrazit do některého ze sousedních větších letovisek (oblíbené je např. letovisko Agia Marina) nebo rovnou do krásného a rušného města Chania.

Tavronitis má dobré dopravní spojení, přímo střediskem prochází hlavní silnice spojující města Chania a Kissamos / Kasteli. Nedaleko od vesnice vede také krétská dálnice. Budete-li si chtít oživit svůj pobyt v letovisku nějakým výletem nebo nákupy, doporučujeme vypůjčit si auto. Pro cestování pro blízkých střediscích lze využít také místní autobusovou dopravu.

Pobřeží a pláž Rapaniana

Stejné jméno jako vesnice nese i zdejší příjemná oblázkovo-písečná pláž Rapaniana. Pláž není příliš organizovaná, naleznete tu pouze několik lehátek a slunečníků, i přesto si místo získalo své příznivce. Díky pozvolnému vstupu do vody a azurovému moři sem míří především rodiny s dětmi a páry vyhledávající klid a soukromí. V blízkosti pláže funguje také taverna a bar.

Tipy na výlety v okolí

Vesnička samotná i její zelené a klidné okolí láká k romantickým procházkám i delším túrám. Uvnitř vesnice velmi zajímavě kontrastují polorozbořené staré domky a pěkně opravené kostelíky a kapličky. Krásným tipem na výlet mohou být i blízké Bílé hory (Lefka Ori) nebo soutěska Samaria.

Díky dobré dopravní dostupnosti letoviska budete během chvíle v některém ze sousedních letovisek (zkuste např. letoviska Platanias nebo Agia Marina) nebo navštivte blízké malebné historické město Chania, které vám nabídne jak krásné historické památky, tak i větší možnosti zábavy a nákupů. Budete-li si chtít zalenošit i na nějaké jiné pláži, doporučujeme navštívit například pláže Gramvousa, Balos, Falassarna či Elafonisi. Milovníci vodních atrakcí mohou vyzkoušet také vodní park Limnoupolis u Chanie.

Pro koho je středisko vhodné?

Středisko Rapaniana bychom doporučili těm turistům, kteří na své dovolené hledají především klid a odpočinek. Místo je ideální pro romantické procházky malebným, zeleným okolím nebo pro rozjímání na místní příjemné oblázkovo-písečné pláži. O základní turistické služby je tu postaráno, ale žádnou větší zábavu nebo rušný noční život od letoviska neočekávejte. Díky dobré dopravní dostupnosti se ale do větších letovisek dostanete během chvíle a místo může být ideální i jako výchozí bod pro cestování po západní části Kréty.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Kolymbari, Maleme, Tavronitis

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám